ART-MOTOR dołącza do Klastra Obróbki Metali

ART-MOTOR dołącza do Klastra Obróbki Metali

Z dumą informujemy, że z dniem 16 sierpnia 2017 roku zostaliśmy oficjalnym członkiem Klastra Obróbki Metali, który skupia obecnie blisko 90 podmiotów, jednostek badawczo-rozwojowych i instytucji otoczenia biznesu z obszaru północno-wschodniej Polski (głównie z województwa podlaskiego, warmińsko-mazurskiego oraz lubelskiego), działających w branży obróbki metali, zarówno w sferze usług, handlu, jak i produkcji.

Wśród członków klastra są krajowi i światowi liderzy produkcji maszyn i urządzeń o wysokim innowacyjnym potencjale rozwojowym. Firmy skupione w KOM ściśle współpracują z Politechniką Białostocką w zakresie tworzenia projektów, organizacji seminariów technologicznych, usług i zleceń z zakresu obróbki metali i badań, prezentacji nowoczesnych technologii. KOM prowadzi współpracę międzynarodową z partnerami m.in. z Litwy, Białorusi, Rosji, Ukrainy, Hiszpanii, Bułgarii, Turcji oraz Włoch. Intensywnie pracuje również nad podnoszeniem kompetencji zasobów ludzkich.

Art-Motor, Decco i ADMT – oto nowi członkowie Klastra Obróbki Metali. Decyzję o ich przyjęciu podjął zarząd podczas comiesięcznego posiedzenia.

Art-Motor jest firmą rodzinną, mającą siedzibę w Solniczkach koło Białegostoku. Istnieje od 1983 roku. Prowadzi działalność produkcyjną, handlową oraz usługową, która obejmuje w szczególności: produkcję części motoryzacyjnych, handel częściami zamiennymi, eksport i import części zamiennych, a także prowadzenie usług obróbki metali oraz z tworzyw sztucznych. Działając na rynku motoryzacyjnym, Art-Motor jest dostawcą dla firm w Polsce i Europie: we Włoszech, Niemczech, na Węgrzech, Białorusi, w Rumunii, Bułgarii, Turcji, Grecji, Serbii czy Austrii.

Obecnie największym atutem spółki jest stabilność i gwarancja wieloletniej współpracy z kontrahentami, profesjonalizm zawodowy, nowoczesne zaplecze techniczne i technologiczne. Jej działania koncentrują się na rozszerzaniu i usprawnianiu produkcji części zamiennych oraz ciągłej modernizacji.Od 2009 roku Art-Motor posiada Certyfikat Systemu Zarządzania Jakością zgodny z normą ISO 9001-2008.

Źródło: http://metalklaster.pl/pl/aktualnosci/124/nowi-czlonkowie-kom/